top of page

FAQ
Často kladené otázky

Příprava pro vyšetření na potravinové intolerance a alergie

Co mám dělat před odběrem krve?

Před vyšetřením na potravinové intolerance nebo alergie není potřeba být na lačno. Důležité je, abyste před odběrem hodně pili, ideálně čistou neperlivou vodu nebo neslazený čaj.

Jak vypadá průběh vyšetření?

Sestra Vám odebere standardně žilní krev do odběrové zkumavky, která pak spolu s vyplněnou žádankou putuje do laboratoře ke zpracování.

Kdy mohu očekávat výsledek?

Vyšetření vzorku probíhá standardně do 5-10 dní po odběru v závislosti od zakoupeného balíčku.

Příprava pro vyšetření pro průkaz SARS-CoV-2

Co mám dělat před odběrem?

Vyšetření na průkaz viru SARS-CoV-2 se provádí stěrem z nosohltanu pomocí vatového tampónu. Je důležité abyste přibližně 1 hodinu před samotným odběrem nepoužívali nosní kapky, nejedli, nekouřili, nepoužívali ústní vodu ani nepili alkoholické nápoje.

Jak vypadá průběh vyšetření?

Zdravotnický pracovník Vám do nosního vchodu zavede úzký, ohebný vatový tampón, který následně vloží do odběrové zkumavky s transportním médiem. Zkumavka spolu s Vaší žádankou putuje do laboratoře ke zpracování.

Kdy mohu očekávat výsledek?

Doba zaslání Vašeho výsledku se liší v závislosti na zakoupeném balíčku. Zaheslovaný výsledek vyšetření posíláme emailem na Vámi uvedenou emailovou adresu.

Příprava pro vyšetření střevního mikrobiomu

Co mám dělat před odběrem?

Před odběrem není nutná zvláštní příprava.

Jak vypadá průběh vyšetření?

Do připravené a označené odběrové nádoby odeberete vzorek stolice o velikosti vlašského ořechu pomocí tyčinky umístněné na spodní straně víčka odběrové nádoby. Odběr proveďte ideálně z místa uprostřed stolice. Víčko pevně zašroubujte a popište odběrovou nádobu Vašim jménem a rodným číslem. K nádobě přiložte vyplněnou žádanku s Vašimi údaji a takto celý vzorek i se žádankou pošlete do laboratoře.

Kdy mohu očekávat výsledek?

Vyšetření stolice na střevní mikrobiom spočívá v sekvenaci vzorku a interpretaci získaných dat spolu s doporučením a léčbou. Celá procedura trvá zhruba do 1 měsíce od poslání vzorku do laboratoře. Výsledek obdržíte v zabezpečené elektronické podobě.

bottom of page